Opowiadania i sentencje

Dobre opowaidania na różne tematy

Blog

Co powinieneś przeczytać o kosmetykach do brody.

Każdy brodacz przechodzi przez okres, w którym w jego zaroście tworzy się swoisty „łupież”. I tak jak dla właściciela, jak również dla przebywających obok go osób, nie jest to za bardzo fajne doświadczenie. Zarost wygląda tak, jakby pewnego razu postanowiła zostać białą kulą, jaka po szturchnięciu, rozsypuje w każde strony biały puch. Problem w tym, że w miejsce ślicznych śnieżnych płatków, tworzących spektakularną aurę, broda rozpyla naokoło siebie kawałki martwej skóry.Zniszczony naskórek nie jest zarezerwowany wyłącznie dla zarostu, ale tworzy się na co dzień równomiernie na przestrzeni naszego ciała dodatkowo jest z niego eliminowany na przykład w trakcie mycia się. Tymczasem w przypadku brody problem jest utrudniony, gdyż grube, gęste włosy zarostu hamują odprowadzanie niepotrzebnych organizmowi drobinek naskórka, co wywołuje powstawanie w zaroście czegoś na kształt łupieżu. I właśnie wtedy nadchodzi moment na wyposażenie swojego brodacza w wysokiej klasy kosmetyki do brody, przykładowo firmy Pan Drwal i tak zwany kartacz.

blog.saurpolska.pl


Kartacz, to nic innego jak specjalnie dostosowana szczotka do zarostu, która wykonana jest ze mocnego włosia, pozwalającego wyeliminować nieprzydatny naskórek a dodatkowo lekko nawilżyć brodę. Dzieje się tak, dlatego że regularne pielęgnacja brody przyspiesza produkcję sebum, którego ilość znacząco spada w czasie zapuszczania brody. Poza tym, że traktowanie zarostu kartaczem, wysyła do mózgu znak, że w tej części organizmu „coś się dzieje”. Dzięki czemu w okolice twarzy transportowana jest większa liczba elementów odżywczych, a w efekcie — zarost prędzej rośnie.

Umożliwia to szybciej pokonać czas „drapiącej brody”, natomiast w połączeniu ze stosowaniem kosmetyków np. szampon do brody lub też olejek, można nie myśleć o wszelkich niepokojących przypadłościach, związanych z jej noszeniem.

Wpis stworzony z: naturaizdrowie.np07.pl